Ledvice jsou vizitkou firmy evropského formátu

Skupina ČEZSpolečnost ČEZ, a.s., vyrábí přibližně 75 TWh elektřiny za rok, přičemž více než polovina je založena na jednotkách spalujících uhlí. Cílem skupiny ČEZ je obnova existujících elektráren na bázi uhlí. Jednou z nich je i Elektrárna Ledvice. S jejím ředitelem Jiřím Šináglem jsme hovořili o její modernizaci.

Číst dál...

Elektrárna Dětmarovice, a.s. Prioritou je ochrana ovzduší

Skupina ČEZElektrárna Dětmarovice, a.s., je součástí koncernu ČEZ, a. s., který je zároveň jejím řídicím orgánem. Jakými důležitými milníky si společnost za dobu své existence prošla a jakých úspěchů dosáhla? O těchto a dalších otázkách jsme si povídali s předsedou představenstva firmy Ing. Vlastimírem Kontrikem.

Číst dál...

Elektrárna Poříčí Techničtí inženýři jsou nedostatkovým „zbožím“

Elektrárna PoříčíElektrárny Poříčí jsou součástí energetického koncernu skupiny ČEZ. V letošním roce společnost oslavila významné jubileum a je považována za jednoho z největších zaměstnavatelů trutnovského regionu.  O dosažených úspěších, plánech do budoucna i nedostatku technicky znalých pracovníků na trhu práce jsme si povídali s ředitelem Martinem Hrubým.

Číst dál...

Teplárna České Budějovice, a.s., klade důraz na spolehlivé dodávky energií a dlouhodobě udržitelnou cenovou politiku

Teplárna České BudějoviceJako každý dodavatel tepla se i Teplárna České Budějovice, a.s., musí vyrovnat s faktory, které mají vliv na její hospodaření. Nejde zdaleka jen o dlouhodobě teplé zimní počasí, ale např. i o administrativní záležitosti a situaci na trhu s uhlím. Jak se budějovická teplárna s uvedenými problémy vypořádává, nám vylíčil předseda představenstva Ing. Václav Král.

Číst dál...

Reklamní blok

image


Více informací zde

image


Více informací zde