Student VUT vytvořil náramek, který může zachraňovat životy

VUT

Svätopluk Blažej trpěl od dětství těžkou alergií na včelí bodnutí. Několikrát se kvůli této nemoci ocitl i v přímém ohrožení života, dokonce strávil několik měsíců v kómatu. Když se ale po této zkušenosti v nemocnici probudil, uvědomil si, že už nechce spoléhat na náhodu, jestli mu někdo přivolá pomoc a začal pracovat na náramku, který bude permanentně monitorovat dech, pulz a tělesnou teplotu a může majitele včas upozornit, že se děje něco nezvyklého.

Číst dál...

AMPER 2018 – světové trendy a novinky na jednom místě

amper


Ve dnech 20. – 23. 3. 2018 se na brněnském výstavišti uskuteční již 26. ročník největší středoevropské veletržní akce v oborech elektrotechniky, elektroniky, automatizace, komunikace, osvětlení a zabezpečení – AMPER 2018. Ten je nejen vynikající příležitostí pro navazování nových či utužování stávajících obchodních vztahů, ale i příhodnou záminkou důležitých společenských setkání. Pro vystavující společnosti je AMPER jedinečným místem k představení posledních technologických novinek.

Nadace ČEZ i letos podpoří bezpečnost chodců a bezbariérové prostředí

ČEZ

Až 120 tisíc korun na osvětlení nebezpečného přechodu mohou získat města a obce od Nadace ČEZ. Ta žádosti o příspěvek přijímá do konce března. Do stejného termínu mohou města i obce žádat Nadaci ČEZ také o příspěvek na odstranění bariér ve školách nebo obecních budovách.
Jen v loňském roce podpořila Nadace ČEZ v těchto oblastech více než dvě desítky projektů částkou téměř čtyři milióny korun.

Číst dál...

Petr Špinar posiluje Schneider Electric jako nový obchodní ředitel divize ITB

schneiderSpolečnost Schneider Electric, globální poskytovatel řešení pro energetický management a průmyslovou automatizaci, má nového ředitele divize IT Business pro Česko a Slovensko. Do funkce nastoupil k 1. březnu 2018 Petr Špinar. Do Schneider Electric přichází ze společnosti Motorola Solutions, kde pracoval jako obchodní ředitel pro Česko a Slovensko, avšak řídil rozvoj obchodu také na Ukrajině, v Gruzii a v Rumunsku.

Reklamní blok

image
Reklama

26. mezinárodní veletrh elektrotechniky, elektroniky, automatizace, komunikace, osvětlení a zabezpečení.
Více informací zde

image
Reklama

24. ročník konference s doprovodnou výstavou Dny teplárenství a energetiky.
Více informací zde

image
Reklama

MSV Nitra 2018
Více informací zde

image
Reklama

17. ročník veletrhu FOR INDUSTRY
Více informací zde