Průmysl

Futaba Czech, s.r.o., si získává nové zákazníky a má před sebou zajímavé projekty

FUTABA

Havlíčkobrodská Futaba Czech, s.r.o., je významným výrobcem automobilových dílů. Jakožto dceřiná firma japonské společnosti Futaba Industrial Co., Ltd., vyráběla díly hlavně pro japonské automobilky. Když ale přišel útlum ve zdejším automobilovém průmyslu, rozhodla se hledat zákazníky i na evropském trhu. A daří se jí. Podle generálního manažera Radka Slanaře, který nám poskytl rozhovor, dokonce ve firmě mohou začít uvažovat o rozšíření výrobních kapacit.

Číst dál...

Chropyňská strojírna, a.s.: Od píky k miliardovým obratům

Chropyňská strojírnaFrantišek Kudela začal s podnikáním v 90. letech minulého století. Na Kroměřížsku tehdy založil hned několik firem, nakonec mu ale zůstala jediná – Chropyňská strojírna, a.s. Ta vzešla v roce 1992 z privatizace části někdejšího podniku Technoplast, ke které se František Kudela, její bývalý technický ředitel, rozhodl spolu s několika dalšími lidmi. Dnes jde o firmu, která dosahuje téměř dvoumiliardového ročního obratu, patří k největším zaměstnavatelům na Kroměřížsku a její význam překračuje nejen hranice regionu, ale celé země. Vyrábí montážní linky pro automobily, přičemž dokáže dodávat projekty na klíč a nemá v tomto v regionu konkurenci. Mezi její klienty, kterým dodává linky, patří firmy jako Volkswagen, Mercedes, ŠKODA AUTO, Bentley, Rolls-Royce či BMW. Strojírna má výrobní závody kromě Chropyně i v Rumunsku či na Slovensku, v Německu má projektovou kancelář a filiálky má i v Rusku, USA a v Číně.

Číst dál...

T Machinery a.s. se z dob Tomáše Bati prokutala do 21. století a razí si cestu dál

T MachinerySpolečnost T Machinery a.s. je významnou výrobně engineeringovou firmou v oblasti důlní techniky, která navazuje na více než 80letou tradici výroby v tomto oboru na jižní Moravě. Je jediným výrobcem v České republice, který navrhuje, vyrábí, dodává a spouští do provozu celé dobývací komplexy. Jde o úspěšnou firmu, která v letošním roce dokonce obdržela cenu Czech Stability Award. S předsedou představenstva Ing. Zdeňkem Gajdíkem jsme hovořili o tom, jak se společnosti daří v době, kdy se situace v oblasti těžby uhlí nevyvíjí příliš perspektivně, a o tom, co se v podniku v nejbližší době chystá.

Číst dál...

Reklamní blok

image
Reklama

PC Help
Více informací zdeimage
Reklama

TWI & KATA Conference
Více informací zdeimage
Reklama

26. mezinárodní veletrh elektrotechniky, elektroniky, automatizace, komunikace, osvětlení a zabezpečení.
Více informací zde