MSV 2017

Osobní auto i s řidičem bez problémů uzvedne robot M-2000iA/2300 od společnosti FANUC, jehož rameno si poradí s nákladem těžkým až 2,3 tuny. Právě díky tomu se pyšní titulem nejsilnějšího robota na světě. Pokud ho chcete vidět v akci, zamiřte od 9. do 13. října na Mezinárodní strojírenský veletrh.
Na brněnském výstavišti, které tento nejvýznamnější průmyslový veletrh ve střední Evropě pořádá, toho ale uvidíte mnohem více. V zaplněných pavilonech se představí 1 630 vystavovatelů z 29 zemí světa. Téměř polovina firem pak přijede ze zahraničí. Silně zastoupené bude například Německo, Slovensko, Francie, Itálie, Rakousko, Korea, Thajsko či Polsko. Chybět nebude ani Čína, která se loni představila v roli partnerské země.


MSV 2O17


Její štafetu letos převezme Indie, odkud dorazí více než 100 společností. Veletrhu se zúčastní také oficiální indická delegace, která povede jednání na vládní úrovni a podpoří účast indických firem. Konat se bude Česko-indická hospodářská konference na podporu vzájemného obchodu a další tematicky zaměřené firemní workshopy. Věříme, že všechny tyto kroky povedou k prohloubení diplomatických vztahů, které naše země s Indií buduje už 70 let.
 
Mezinárodní strojírenský veletrh je tradičně místem, na kterém firmy představují své novinky. Například společnost NEWTECH přiveze revoluční modulový obráběcí systém DLFn. Premiérově se pak představí firma KNAP INDUSTRIETECHNIK, která na volné ploše C ukáže přibližnou ukázku těžkého zdvihu.
 
V hlavní roli automatizace
 
Klíčovým tématem letošního ročníku je Průmysl 4.0, který v sobě skrývá automatizaci, robotizaci a 3D tisk. Poslednímu z témat se bude věnovat například expozice využití 3D technologií v průmyslové praxi v pavilonu Z. Zábavnou ukázku automatizace pak nabídne balicí linka GABEN PACKAGING LIVE, které bude mít po loňském úspěchu opět charitativní rozměr. Zabalí totiž stavebnice značky SEVA, které dostanou děti v mateřských školách.


MSV 2017

 
O technologických trendech, obchodních příležitostech i dalších tématech se dozvíte na odborných konferencích a seminářích. Mladá generace určitě ocení úterní konferenci Budoucnost strojního inženýrství v Česku – absolventi a výzkumné kapacity, potenciál absolventů strojních oborů v praxi, kterou pořádá mediální skupina MAFRA.
 
Čtvrtek 12. října pak bude v pavilonu A2 patřit jednodennímu Veletrhu pracovních příležitostí Job Fair 2017. Už posedmé si tak zájemci o zaměstnání ve strojírenství, energetice a dalších příbuzných technických oborech budou moct najít práci snů.
 
Mezinárodní strojírenský veletrh je otevřený každý den od devíti hodin. První čtyři dny se jeho brány zavírají v osmnáct hodin, poslední den už v šestnáct hodin. Nejvýhodnější vstupné pořídíte přes internet za 220 korun, na místě je základní vstupenka o padesát korun dražší.
 

Zdroj: MSV Brno 2017

Reklamní blok

image

HLEDÁME NOVÉ KOLEGY
Více informací zdeimage

Informační systém pro správu energetickýc komodit.
Více informací zde

image

Největší stavební veletrh v České republice
Více informací zde